Profil

A rejoint le : 21 sept. 2022

À propos

We provide fixtures, live scores, results and tables from the Premier League, Serie A, LaLiga, the Bundesliga, Ligue 1 and other top tournaments such as the Champions League and Europa League. But that’s not all because domestic cup competitions including the world famous FA Cup and international tournaments such as the World Cup and Nations League are also at your fingertips. With match info and line-ups thrown into the mix, you won’t need to look anywhere else for football stats. Users in the UK and Ireland can get stuck in with our live streaming service, offering matches from Serie A, the Eredivisie and other top leagues, while anyone in Nigeria can enjoy our net-busting live coverage of the Premier League.

Me epërsinë e dyfishtë të grekëve përfunduan 45 minutat e para në këtë sfidë. Greqia u tregua më e mirë edhe në 45 minutat finale të kësaj sfide, ku në minutën e 73-të ishte Tzimas që realizoi golin e dytë personal në këtë sfidë për ta ngritur epërsinë e helenëve në 3-0. Në pesë minutat e fundit të ndeshjes grekët shënuan edhe dy herë me Politakis për 4-0 dhe Mouzakitis për 5-0. Kosova pas dy ndeshjeve është e fundit pa pikë, derisa Greqia ka tri pikë sa ka edhe Italia dhe Finlanda. Ndeshja e radhë për Dardanët zhvillohet të martën ndaj Finlandës U17.

[shikoni!] Terbuni Puke Lushnja 2022 11 tetor 2022's brukerprofil livesoccertvcom match

10 UEFA Youth League Euro U21 Champions League Europa League U17 European Championship [TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË###] Lushnja Terbuni

LiveScore | Live Football Scores, Fixtures & ResultsThe number one destination for real time scores for Football, Cricket, Tennis, Basketball, Hockey and more. LiveScore. com is the go-to destination for latest football scores and news from around the world. Whether you’re after today’s results, fixtures or live updates as the goals fly in, all the top leagues and competitions are covered in unbeatable detail.

FFK organizon turneun e madh, kjo është lista e Kosovës U17 - Korrekt SportFederata e Futbollit e Kosovës është organizatore e turneut kualifikues për kombëtaret nën 17-vjeç për Evropianin ‘Hungaria 2023’. Kosova bën pjesë në Grupin 8 së bashku me Italinë, Greqinë dhe Finlandën. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen më 5, 8 dhe 11 tetor në stadiumet “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Kosova ndeshjen e parë e luan të mërkurën kundër Italisë, në orën 16:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku do të marrin pjesë edhe presidenti Agim Ademi dhe shefi i futbollit në UEFA, Zvonimir Boban. Në këtë fazë kualifikuese janë 13 grupe, ku dy skuadrat e para në secilin grup do t’i bashkohen Holandës dhe Spanjës në raundin elitar që zhvillohet në pranverë, së bashku me katër skuadrat e vendeve të treta në grupe me bilancet më të mira kundër dy të parave në grupeve të tyre.

Kosova U17 pëson humbje nga Greqia sofascorecom UEFA Youth

8 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Euro

Kosova U17 pëson humbje të thellë nga GreqiaPërfaqësuesja e Kosovës U17 ka pësuar edhe humbjen e dytë radhazi në kuadër të turneut kualifikues të Grupit 8 për Evropianin 2023. Dardanët janë mposhtur nga Greqia U17 me rezultat të thellë 5-0 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Zahir Pajaziti në Podujevë. Panikidis shënoi për 1-0 për grekët në minutën e shtatë derisa Tzimas ngriti epërsinë në 2-0 pas 32 minutave lojë.

Ndërkaq, Hungaria si nikoqire kualifikohet drejtpërdrejt në turneun final me 16 ekipe pjesëmarrëse, e që mbahet nga 17 maji deri më 2 qershor 2023. Kombëtarja U17 e Kosovës e drejtuar nga Arsim Abazi është përgatitur për këtë turne që disa ditë dhe është e gatshme për të dhënë më të mirën e saj. Lista e futbollistëve të Kombëtares U17 të Kosovës Amar Demolli Sh. F. Kurda Amar Kashtanjeva Fortuna Dusseldorf Art Berisha HJK Helsinki Aruel Klinaku Fc. St. Gallen Aurel Limani KF Ulpiana Beart Zhubi FC 2 Korriku Blendrit Krasniqi FC Prishtina Edi Haziri FC Augsburg Elvaris Suplja U. S. Sassuolo Calcio Elvir Gashijani FC 2 Korriku Erion Salihu FC Ferizaj Fanol Lutolli SSV Jahn Regensburg Fatjon Mulaj KF Onix Granit Pllana AC Vedelago Calcio Idol Jashari Sh.

FFK organizon turneun e madh, kjo është lista e Kosovës U17 scorebatcom

Federata e Futbollit e Kosovës është organizatore e turneut kualifikues për kombëtaret nën 17-vjeç për Evropianin 'Hungaria 2023'.

LiveScore | Live Football Scores, Fixtures & Results realmadridcom

Get Live Football Scores and Real-Time Football Results with LiveScore! We cover all Countries, Leagues and Competitions in unbeatable detail. Click

[online] Kosova U17 Finlanda U17 drejtpërdrejt falas 11 tetor 2022

Plus d'actions